poniedziałek, 28 września 2020

zaskoczył Cię wyciek ropy lub oleju? zaopatrz się w nasze sorbenty - pomogą Ci się z tym uporać...

zaskoczył Cię wyciek ropy lub oleju? zaopatrz się w nasze sorbenty - pomogą Ci się z tym uporać...


Maszyny mają to do siebie, że czasami ulegają awariom, w wyniku których może dojść do wycieku oleju, płynu chłodzącego czy innej substancji, która wymaga szybkiego usunięcia. Stąd też tak ważne jest, aby mieć pod ręką właściwy produkt sorpcyjny. Mata, wąż, poduszka czy ściereczka sorpcyjna cechują się wysoką chłonnością i błyskawiczną absorpcją niebezpiecznych substancji. W miejscach, w których często używa się cieczy oleistych i ropopochodnych warto stosować maty sorpcyjne lub sorbenty mineralne (sypkie) w celach zabezpieczających powierzchnię przed ewentualnym wyciekiem.

poniedziałek, 21 września 2020

sorbenty sypkie - zaufaj strażakom - oni wiedzą jak neutralizować wycieki ropy

sorbenty sypkie - zaufaj strażakom - oni wiedzą jak neutralizować wycieki ropy


Czasami wystarczy drobna nieuwaga i w ułamku sekundy olej, paliwo, smar czy substancja ropopochodna wylewają się w miejscach, które są do tego nieprzystosowane. Co wtedy? Jak temu zaradzić? W takich sytuacjach nieocenione są sorbenty. Jeżeli posiadamy sorbent sypki, to wystarczy, że rozsypiemy go na powstałą plamę, a on w stu procentach pochłonie daną substancję. Kiedy to nastąpi możemy zamieść pozostały granulat, zutylizować go, a następnie przystąpić do dalszej planowej pracy. 

Sorbety są niezastąpione przy wyciekach i z pewnością nie może zabraknąć ich w firmach, w których korzysta się z niebezpiecznych substancji (serwisy samochodowe, stocznie, zakłady przetwórcze itp). 

Zaufajcie strażakom - oni wiedzą co najlepiej działa gdy chcą zneutralizować wyciek ropy...

poniedziałek, 14 września 2020

masz kontakt z niebezpiecznymi substancjami (olejami, ropą itp)?

masz kontakt z niebezpiecznymi substancjami (olejami, ropą itp)?


Masz kontakt z niebezpiecznymi substancjami w formie płynnej, pracujesz w laboratorium, warsztacie samochodowym albo na hali produkcyjnej? W takim razie pracodawca powinien zapewnić Ci dostęp do sorbentów oraz węży sorpcyjnych.

Absorbują one rozlaną ciesz i pozwalają ją szybko i sprawnie zutylizować. Węże sorpcyjne mają jeszcze tę zaletę, że można je formować, co sprawia, możemy rozłożyć je wokół plamy oleju, benzyny czy rozpuszczalnika, uniemożliwiając jej tym samym dalsze rozprzestrzenianie. Węże sorpcyjne dostępne są w różnych długościach.

poniedziałek, 7 września 2020

sorbenty w formie granulatu

sorbenty w formie granulatu


Sorbenty pochodzenia naturalnego możemy podzielić na trzy rodzaje - 
  • kalcynowane, 
  • perlity 
  • oraz wysuszone minerały. 

Sorbenty kalcynowane dostępne są w formie granulatu, a ich zaletą jest to, że mimo dużej chłonności na poziomie ok. 120 procent, nie zwiększają one swojej objętości. Inaczej jest w przypadku skruszonych minerałów, które co prawda chłoną skutecznie substancje płynne, to jednak w rezultacie zwiększają swoją objętość oraz ciężar, co bywa problematyczny przy transporcie i utylizacji. Z kolei perlity, podobnie jak sorbenty kalcynowane nie zwiększają swojej objętości, ale są za to bardzo lekkie, przez co nie mogą być używane na otwartej przestrzeni.

wtorek, 1 września 2020

węże sorpcyjne minimalizujące wyciek substancji ropopochodnych

węże sorpcyjne minimalizujące wyciek substancji ropopochodnych


Węże sorpcyjne dzięki temu, że są elastyczne, to dają się formować w dowolne kształty. W przypadku powstania wycieku jest to bardzo przydatne, ponieważ umożliwia ograniczenie rozprzestrzenienia się substancji ropopochodnych. Innymi słowy można ogrodzić obszar wycieku za pomocą węża sorpcyjnego, a tym samym zminimalizować straty, które w wyniku rozlania się substancji na większą powierzchnię byłyby znacznie poważniejsze. 

Węże sorpcyjne doskonale chłoną takie substancje jak:
  • benzyna, 
  • oleje, 
  • smary, 
  • czynniki chemiczne 
  • i inne.